| GiGica34 a întrebat:

Deci vreau sa imi iau cateva prepelite pentru familie. Dar sunt nelamurit cu ceva... Prepelitele daca fac oua. le si clocesc?

Răspuns Câştigător
| denis51 a răspuns:

NU le clocesc! 100%.Am si eu. Ouale le pui la incubator daca vrei sa ai pui. FUNDA?

3 răspunsuri:
| tycy a răspuns:

Eco sana vita , Compania ce iti poate schimba viata.

Suntem o companie specializata in producerea si colectarea oualor de prepelita pentru consum si cu experienta in cresterea si intretinerea puilor de prepelita cat si a prepelitelor adulte.

"Efectele miraculoase produse de oul de prepelita în organism se datoreaza proteinelor de calitate superioara din ou, glucidelor speciale, care nu sunt periculoase pentru persoanele cu diabet sau pentru cele care sufera de alte boli înregimul carora ouale sunt interzise. De asemenea, ouale de prepelita contin aminoacizi esentiali si factori antialergenici. La fel de valoroase sunt si enzimele care curata depunerile de colesterol de pe peretii vaselor sanguine"

"Carnea de prepelita este una dintre cele mai fine si apreciate in gastronomia internationala. Beneficiile carnii de prepelita constau in continutul scazut in grasimi si colesterol caracteristic, facand din aceasta o alternativa dietetica si curativa pentru cei suferinzi de obezitate, colesterol marit, diabet."

Cresterea prepelitelor s-a adeveri a fi si o afacere destul de profitabila. (Clik pe linkul de mai jos pentru mai multe detalii)

http://www.facebook.com/ecosanavita/posts/240634612646975

Ne puteti gasi pe:

Web-Site:www.ecosanavita.ro
E-mail:esv@ecosanavita.ro
Facebook:www.facebook.com/ecosanavita

| YumiSukinanda a răspuns:

Ba le clocesc! mi-a zis mama si am vazut si pe net!

| denis51 a răspuns (pentru YumiSukinanda):

Le clocesc prepelitele de camp(salbatice).Dar care le ti la tine acasa in custi, nu le clocesc!