| Anonymus3000 a întrebat:

Tatal meu incearca sa se lase de fumat de pe 1 ianuarie nu mai fumeaza da maicamea inca fumeaza si el mai trage si de la ea cum as putea sa o conving pe maicamea sa sa lase caci chiar nu mai suport si eu le zic ca nu e bine ca e nociv dar maicamea e fumatoare inraita si vreau sa fac ceva in privinta asta ma ajutati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Incerca una sau mai multe dintre urmatoarele metode: http://www.i-medic.ro/......a-la-fumat
De asemenea poti merge la Spitalul "Marius Nasta", unde se desfasoara un program pentru renuntatul la fumat. Multa sanatate!

| starmaker a răspuns:

Pai te duci la un medic pneumolog sa va arate plamanii in poza (film): si ai ei, si ai tatalui tau si ai tai. Fumatul pasiv e la fel de nociv. Daca asta nu ajuta si nu o sperie roag-o sa citeasca pe net despre fumat http://www.capital.ro/......9676.html. Daca nu constientizeaza singura nu o puteti ajuta, decat sa-i interziceti fumatul acasa.

| adryana_6040 a răspuns:

Sa te lasi de fumat trebuie sa ai multa vointa e ce-l mai bun tratament si ce-l mai scump.

| Adrianetc a răspuns:

Numai tatal tau o poate convinge pe mama ta sa nu mai fumeze. daca intr-adevar il iubeste, se va lasa si ea si el.