| Manciu_Emil_1976 a întrebat:

O pisică pare să aibă o lăbuță luxată (nu poate călca pe ea,plânge și se foiește de colo colo). Aveți vă rog idee ce se poate face, zilele astea am program toată ziua și nu prea sunt șanse să mă învoiesc pentru a o duce la veterinar.

Răspuns Câştigător
| GabyT10 a răspuns:

Din pacate daca tu crezi ca e luxata,sau rupta,trebuie dusa la o clinica veterinara. Daca nu ai timp sa o duci,roaga pe cineva sa o duca,sau poti apela la un medic ce vine la domiciliu (multi vin la domiciliu dupa ce-si incheie programul). Acasa nu ai cum sa o tratezi. Pune-o intr-o cusca de transport, pe un prosop, cu labuta afectata in sus (atat poti face pentru ea, pana ajungi la medic). Medicul o va consulata si daca va considera ca este necesar îi va face radiografie (daca el va crede ca are fractura), daca are luxatie o sa-i puna atela si o sa-i dea tratament acasa.Stiu ca ai spus ca esti ocupat, dar trebuie sa gasesti cumva o cale sa o duci la medic.Multa sanatate pisicutei tale.Asteptam vesti bune happy.

2 răspunsuri:
| Manciu_Emil_1976 explică:

Am primit detalii despre starea pisicii: a doua zi a fost cam la fel, apoi dupăamiază a dormit mult mai mult ca de obicei și seara deja mergea binișor cu lăbuța afectată. Mulțumim lui Dumnezeu că nu a fost ceva grav!
P.S.
Mulțumim pentru sfaturi!

| cris914 a răspuns:

Salut,poate e ranita la pernute, poate o aschie, in rest nu stiu, a mea a avut o pernuta un pic umflata si cand m-am uitat mai bine era un maracine minuscul infipt acolo, bafta