| KNz9898 a întrebat:

Salut, pana acum nu am gasit niciun hobby adica nu stiu sa cant nu stiu sa dansez sau alte chestii cu alte cuvinte nu sunt bun mai la nimic!(exceptand scoala acolo ma descurc).Dar nu stiu ce sa fac pe viitor ce job sa aleg sau ce sa studiez la facultate! Nu imi place mai nimic matematica sau romana invat pentru ca asa trebuie, In schimb am descoperit ca imi place iarna cand ninge cand ninge foarte mult, Daca as putea as sta toata viata in Alaska in cea mai mare zapadaaa imi place zapada, Stau zeci de minute si ma uit cum ninge in alte parti. Credeti ca exista un job sau chestii din care poti castiga bani nu stiu sa includa muntele si zapada sau nu stiu? Stiu suna ciudat dar in viata trebuie sa alegi un job sau sa stiudiezi ceea ce iti place asta imi place mie muntele si iarna!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Te orientezi sa ajungi muncitor in domeniul meteorologiei, cu engleza invatata si ce mai trebuie pleci in Canada unde merg camioanele pe gheata iarna sa fi la curent cu vremea la un studiou de savanti

| Rakanishuu a răspuns:

Salvamont sau instructor de ski, de snowboard.