| Rusu_Alexandru_1980 a întrebat:

Salut pisica mea de 6 luni a cazut de la etajul 3 si si a fracturat coloana.isi taraie piciorul drept iar cu cel stang abia de il misca. Am fost si la radiografie sa imi confirme iar dupa l am vaccinat. Se poate recupera acasa sau trebuie dus la un cabinet mai specializat?

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Imi pare rau pentru pisicuta ta :(... de acum inainte sunt momente cand trebuie sa ai mare grija de ea. Dupa cum spui, cred ca este paralizata. Ai putea merge la alt cabinet sa-ti spuna de unde poti lua "carucior" cu rotile pentru a putea sa se deplaseze. Oricum trebuie sa o mai vada alt medic veterinar sa vada care e situatia pisicii tale, daca va ajunge la acest carucior ori i se va pune vreo proteza: Multa sanatate!
http://www.protezeveterinare.ro/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe forumuri cazuri similare.

| Mechno a răspuns:

Dupa fractura de coloana nu prea mai sunt multe de facut. Doar sa ai grija de ea in continuare si sa ii usurezi viata cat de mult poti. Nu strica insa o a doua parere. Mai poti consulta un medic.

| KeepBreathing a răspuns:

Imi pare foarte rau! Si pisica mea a patit ceva de genul asta, a fost batuta de un vecin, mai exact. Nu isi putea misca deloc picioarele din spate, iar pentru a putea merge isi misca doar labele din fata, pe cele din spate le tara. Pana la urma si-a revenit, nu am mers cu ea la veterinar, dar s-a refacut pana la urma. Eu zic sa te mai duci la doctor cu pisica si vezi ce iti mai spune, oricum o sa dureze ceva timp sa isi revina.