| LavDasc a întrebat:

Va rog sa ma ajutati.Motanul meu de 5 luni s-a batut cu o vulpe si din fericire a scapat cu viata.L.am gasit azi dimineata pe o rapa.Mananca si bea.nevoile nu si le.a facut deloc. Piciorul stang este putin umflat.La veterinar nu pot merge decat luni pentru ca maine si poimaine este inchis.Am citit pe mai multe siteuri ca daca ar avea piciorul fracturat\rupt nu si.ar mai misca coada, el si.o misca.Am mai citit ca ar putea fi muscat si de asta s-a umflat si trebuie sa merg la veterinar dar eu nu am cum.Nu calca deloc pe piciorul stang.Ce are? Cu ce pot sa.l ajut in momentul asta? Se poate intampla ceva grav pana luni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| aXy99 a răspuns:

Singura solutie este sa te duci la veterinar.