| Postelnicu_Gabriel_1998 a întrebat:

Salut pot întreti un caine ciobănesc german in apartament... Eu o sa mi iau un ciobanesc german si chiar vreau sa stiu daca il pot tine in apartament... Daca e vorba sa l plimb sau alte chestii le fac

Răspuns Câştigător
| Anonima283 a răspuns:

Bineînțeles! Și eu l-am ținut pe al meu (tot ciobănesc german) în apartament 3 ani. Și nu am avut absolut nicio problemă!

3 răspunsuri:
| gheorghe699 a răspuns:

Desigur,ca il poti tine in apartament.dar nu te sfatuiesc, am si eu un cibanesc mioritic, il tin una doua zile, dar are nevoie de spatiu, de miscare ..eu l-am lasat la munte, am o cabana la 25 de km de orasul unde locuiesc, merg din 2 in 2 zile (cand nu stau la munte0sa-i duc mancare, dar nu-i place, sunt caini sociabili, care dupa ce se ataseaza de stapan, nu suporta sa stea despartit de stapan nici macar o zi.ce sa spun? nu este imposibil sa-l ti in apartament dar; poti avea surprize; mobila roasa, covoare etc.dar dupa ce ajunge la maturitate este f greu de tinut intr-un spatiu mic

| ziptrack a răspuns:

E ca si cum ai sta cu familia intr-o garsoniera. Nu e imposibil dar nici nu te simti confortabil. Animalele au nevoie de mult spatiu iar daca nu ai posibilitatea sa-i oferi asta, mai bine renunti la idee. Ce rost are sa-ti cumperi un animalut doar ca sa-l chinui?

| MrZenon a răspuns:

Cu părere de rău, câinele ciobănesc german nu îl poți tine în aparmament, deoarece vei avea probleme cu locatari din bloc.