Întrebare recomandată | KNz9898 a întrebat:

Salut recent vreau sa ma apuc de pescuit si vreau sa-mi cumpar o lanseta pentru incepatori bineinteles. http://www.decathlon.ro/......43120.html aceasta este lanseta pe care am pus ochii! Ce parere aveti este buna? merita?

Răspuns Câştigător
| KiNg26 a răspuns:

Depinde unde vrei sa pescuiesti...dar nu ti-as recomanda sa o cumperi e mica, slaba.Cand vine vorba de pescuit nu te uita la pret! Daca iti vine ceva mare? Nu te gandesti ti se rupe segmentul din varf, asa am avut eu o lanseta cand am inceput sa pescuiesc, m-am dus pe o balta[lac] si prindeam tot bibani pana cand a intrat crapul la lanseta si cand am incercat sa il trag din apa poc! s-a rupt lanseta de la jumate.Ti-a recomandao pe asta http://www.energofish.ro/product.php/Lanseta-Linea-Travel-Boat-210m/10884/

4 răspunsuri:
| Storm1X a răspuns:

Eu zic ca la dragonul rosu o poti rezolva mai usor, asta daca esti din Bucuresti daca nu cauta prin piete, sigur iesi mai bine

| FreezeVasi a răspuns:

Pretul reflecta calitatea, mai bine incearca la un magazin specializat, conteaza si ce vrei sa faci, ce buget ai etc etc

| Teo1313 a răspuns:

Are mica lugimea :/.Nu prea merita, merita doar daca vrei sa i-o dai baitului sau fetitei tale (daca ai) laughing