| cristygameru a întrebat:

spunetimi si mie,daca imi cumpar o catea amstaff (rasa pura), poate sa ma muste cand va fi mare? Vreau sa o castrez fiindca am inteles ca e mai cuminte.
Eu stiu ca trebuie sa ma stie de frica si ca eu o domin.Dar vreau sa fie prietenoasa si sa se joace cu copiii si cu alte animale. In niciun caz nu o cumpar pt lupte si agresivitate.
Va rog spuneti-mi tot ce stiti fiindca nu e de gluma cu o rasa ca asta de caine.
Nu ar fii necesar sa spuneti cv ce nu sunteti siguri.
Vreau sa va spun ca mai am un caine mascul corcit cu amstaff si dog argentinian si e foarte cuminte, si mai am o catea batrana de vreo 8 ani (labrador corcit cu pitbull)
Poate sa se bata cu ei?

2 răspunsuri:
| Imalittlemonkey54 a răspuns:

Daca vrei sa iti cumperi trebuie sa o cumperi pui ca sa o poti dresa. Daca nu e dresata exista posibilitatea ca atunci cand va fi mai mare sa sara si sa va muste

| Chircan_Ruxi_1990 a răspuns:

E simplu, cand e rea tipadaca baga ce nu trebuie in gura dai peste bot si joaca-te cu ea tot timpul.