| Patyi a întrebat:

^.^batting eyelashes

Vreau sa imi cumpar un caine si nu stiu sigur pe care dintre urmatorii: Amstaff, dog argentinian, labrador, ciobanesc german sau rottweiler?batting eyelashes

Cine are vrunul dintre cainii de mai sus, ce-mi pot spune, sunt multumiti de ei?batting eyelashes

Ce ma sfatuiti sa iau?

Funda!batting eyelashes

Răspuns Câştigător
| 7Mary7 a răspuns:

Te-as sfatui sa iti cumperi labrador sau ciobanesc german. Labradorii sunt niste caini foarte prietenosi, loiali, au foare multe calitati. Ciobanescul german este si el o rasa care se atasaza de stapan, dar este destul de mare ca statura. Amstaff si rottwailer sunt destul de agresivi (desi rottwailer, cu un bun dresaj de mic, devin si ei animale de companie excelente). Dogul argentinian este si ea o rasa mai dificila.

6 răspunsuri:
| RainOfColors a răspuns:

Nu am niciun caine, dar imi place mai mult labradorulbig grin

| zeldaxlove64 a răspuns:

Te-as sfatui sa iti cumperi dog german.eu am o femela si un mascul si sunt foarte multumita.nu latra mult, nu lasa par, si in plus sunt foarte iubitori si apară stăpânul si curtea.eu am femela de 5 ani si masculul de 2 si vreau sa zic ca de cand ii am nici un hot nu a mai indraznit sa calce in curte.
lor li se spune ca sunt ca un copil intr-un corp de gigsnt, pentru ca sunt foarte afectuosi si linistiti in preajma copiilor.scriu asta din proprie experienta. daca iti iei dog german, vara o sa vezi cum stau cu burta in sus la soare si cum se gudura pe langa tine ca vrea afectiune. sper ca te-am ajutat!

| agoodvampire a răspuns:

Labradorul Retriever sau Golden Retriever sunt aproape identici si sunt superbi. Niste caini deosebiti, usor de dresat si foarte manierati. Labradorul are parul mai scurt decat Golden dar ambele rase sunt superbe. Ia-ti unul dintre aceste 2 rase, nu vei regreta kiss O zi frumoasa!

| BlueberyDream a răspuns:

Nu stiu dar imi place labradorul, parintii tot doresc sa cumpere unul, ce stiu despre el ca e foarte jucaus, si la vinatoare se poate.Cinele e super

| Cristinna10 a răspuns:

In locul tau mi-as lua un labradorhappy. La amstaff vei avea probleme cand ii vei taia urechile(daca e mascul). Iar despre celelalte rase nu stiu prea multe.big grinbig grin

| Petroo a răspuns:

Ciobanesc german:un caine foarte sipatic auzuriu si voios hai sa-ti explic ce sa faci cu cainele acesta doua plimbari zilnice (a cate 30 de minute) sa manace numai si numai de 2 ori pe zi sa fie periat(ca sa arate mai matasos) daca vrei si sfatul meu este sa ai grija de el este foarte dragalas cu oameni