| poilkjmnb a întrebat:

sunt in clasa a10a pe mecanica! la vara o sa plec in portugalia sa fac practica acolo! m-am gandit dupa ce termin liceul..in caza ca nu iau BAC-ul sa plec la facultate sa imi deschid un service aici la tara deoarece sunt foarte multe masini si nu e nici unul prin apropiere! ce spuneti?

2 răspunsuri:
| Mihai437 a răspuns:

Nu, In Ro,putine firme rezista. Intr-un an dai faliment. Mai bine ramai acolo in Portugalia si iti deschizi o mica afacere acolo,. De exemplu asa au facut parintii mei,si-au deschis un mic motel,dupa aia au trecut la restaurant, dupa aceea la Hotel, si acuma avem o firma cu materiale de constructii: Sper ca te-am lamurit. Si da. Niciuna dintre aceste firme, nu se afla in Ro, ci in afara tarii

| Savasca_Ionel_1993 a răspuns:

Nu se merita sa faci practica in portugalia pentru ca este greu sa inveti o limba straina. Mai bine fa in Romania si va fi mai usor. happy