| SteFaNia_1520 a întrebat:

1.Am un perus de cateva zile si uneori umbla cu ciocul prin pene si cate o data si le mai smulge. Oare are dureri? 2.Cum pot sa-l invat sa-mi vina pe deget?

Răspuns Câştigător
| cățelușa56 a răspuns:

Nu stiu daca are sau nu dureri, dar stiu cum sa-l inveti s-a stea pe deget.baga degetul in colivie si normal cred ca nu o s-a vina dar ademeneste-l cu ceva, daca nu merge, pune-l tu pe deget si apoi dai ceva bun.

1 răspuns:
| geo89geo a răspuns:

Deci am si eu papagali aproximativ ca perusi is nu-i mare dif dar sa stii ca faza cu ciocul o sa fii fericit ca isi schimba penele si nu nu are dureri deoarece la cea mai mica tragere de pana ea cade si aia cu degetu in cam 1 an o sa poti ca ei se sperie mult de maini si vorbeste mult cu el hranestel si daca o sa vezi ca nu mai e asa fricos dai drumul intr-o camera inchisa si lasa-l sa zboare ca i se atrofiaza aripile si daca vezi face asta des (sa vb cu el si sai dai drumu prin camera cu tine ) o sa se obisnuiasca si o sati chiar vina funda?