| thegame9 a întrebat:

1. Daca vreau sa ma apuc de un site, dar sa il fac cat de cat frumos, trebuie sa stiu sa il fac in Notepad ++ sau in Adobe Dreamweaver?

2.Pe viitor care dintre ele o sa imi foloasesca mai mult daca vreau sa ma fac webdesigner?

Ps: stiu cate ceva din html, nu sunt chiar bata big grin

5 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Dreamweaver este pentru amatori. Daca vrei sa ai rezultate bune, invata photoshop, flash, html, css si js.

| Leandro a răspuns:

Poti sa incerci si pe www.ucoz.ro, un sistem simplu prin care poti sa-ti creezi un Site ori Blog GRATUIT! Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati, vine cu o interfata in limba romana, 21 de module si adresa de tip nume.ucoz.ro!
Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Iar aici ai un tutorial care iti explica cum: http://www.youtube.com/watch?v=21DWamHpCTo

Daca ai nevoie de ajutor suplimentar te ajuta si baietii de pe www.forum.ucoz.ro

Oricum e bine sa stii HTML si CSS, pentru a-ti personaliza design-ul singur.

Mult Succes!

| Archdaemon a răspuns:

Mie nu mi se pare bun Adobe Dreamweaver...

| gabytz18 a răspuns:

Poti sa faci un site profesional in Joomla. Te poti juca cu web page maker. Notepad++ din cate stiu eu e editorul de text deci poti folosi la fel de bine si notepad. Iti trebuie la baza lim, bajul de programare cum ar fi HTML (asta e obligatoiu, k e mamica tuturor tongue ), JAVA, PHP (cica se cauta in dispeare si deja ar fi invechithee hee ), AJAX.

| reaper a răspuns:

Caut web designeri / programatori / graficieni cu plata la proiect, imi puteti scrie pe mail, TPU@reapdevelopment.com