| Danciu_Raul_1991 a întrebat:

Vreau sa devin Webdesigner am invatat la scoala HTML dar ce cursuri/ facultate / specialitate trebuie sa urmez?

Răspuns Câştigător
| Shammal a răspuns:

Facultatea de matematica informatica, specializarea informatica e cea mai apropiata de webdesigner din cate cunosc, faci mai multe limaje de programare insa strict de webdesigner poti cauta un curs specializat pe acesta parte, poti invata sigur din informatiile disponibile pe internet.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O facultate de arte, acolo inveti cel mai bine designul... bineinteles asta daca tu te referi la webdesign si nu il confunzi cu webdevelopmentul

| BJK1903 a răspuns:

Trebuie sa faci facultatea de IT.