Întrebare recomandată | ionuttt11 a întrebat:

Aceasta este o intrebare destinata apicultorilor.
Mi-am cumparat recent doua familii de albine foarte bine populate si as vrea sa le inmultesc adica sa mai obtin inca una.
Am inteles ca trebuie sa iau rame cu puiet capacit si cu provizii din cele doua fam pe care le am. Intrebarea pe care mi-o pun este de unde iau matca?

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Cred ca ai gasit situ-rile apicultorilor de atunci, exista si carti. Apicultura intai se invata si apoi se cumpara, bani are toata lumea, sper sa nu-i omori.