| Steli_Suciu_2001 a întrebat:

am 14 ani si vreau sa INI cumpăr un câine amstaff si mama spune ca ii rau si face parte din rasa pitbulului si zice ca o sa fie rau si o sa ma muste dar eu nu vreau sa il învăț rau si as vrea sa va întreb sa il Cumpăr sau nu?

Răspuns Câştigător
| gigick a răspuns:

Cumpara e o rasa superba are putin legatura cu pitbull dar si cel mai periculos caine poate fi tinut in frau adica tu daca il inveti sa fie prietenos asa o sa fie daca tu ii dai in primele luni de viata carne cruda cu sange si il inveti sa muste si alte chesti de agresivitate asa va fi

3 răspunsuri:
| DenimM a răspuns:

Eu am amstaff de 2 ani, intre amstaff ai pitbull diferenta e greutate ca amstaff-ul ia mai mult in greutate cu max 10-15kg
Deci acestui caine ii trebuie multa atentie si joaca, au o energie foarte mare in ei si sunt niste caini de paza buni, in reste astea cu agresivitatea sunt prostii, el nu se intelege cu alte animale, asta e tot
Iti poti lua de mic de la 3-4 luni

| QueenE a răspuns:

Buna. Parerea mea e sa il cumperi cand e pui, e o rasa de caini care daca le dai ''educatia'' potrivita nu o sa fie agresivi decat daca il duci la disperare. Ca si tu ca om daca te tot freaca cineva la cap te enervezi. Plus ca sunt foarte atasati de stapani si ascultatori.
Bafta.

| Mihai2499 a răspuns:

Salut! Amstaff-ul este rau dar este rau cu străinii cu cei din familie nu este rau atat timp cat nu este batut sau bruscat! Daca iti iei nu te juca cu el jocuri care ii stârnesc agresivitatea gen sa tragi cu el de un prosop etc. Daca o sa muste in joaca il poti "lovii" cu un ziar nu il va durea dar va intelege ca nu e bine deoarece cand va creste rosti sa aiba forta prea mare si in joaca fara sa vrea te va musca serios! Sa.i dai calciu
Sper ca te.a ajutat raspunsul