| spy99 a întrebat:

am 2 papagali perusi de 1 an si 6 luni si inca nu sau imperecheat. dar in schimb toata ziua se joaca si se pupa. si as vrea sa stiu cam cat timp le trebuie sa se imperecheze.
pentru raspunsuri bune dau funda!

Răspuns Câştigător
| BandOfHorses a răspuns:

Pentru a putea papagalii sa faca pui le trebuie un cuib special care se pune in colivia lor, acolo va sta doar papagalita pana va face toate ouale.
Va face cam unul pe zi.
Te duci la un pet shop si ceri cuib special pentru papagalita ta, sa poata face oua.
Trebuie sa ii lasi in pace, sa nu ii tachinezi si sa nu umblii la papagalita si la cuibul ei.

| spy99 explică (pentru BandOfHorses):

Le-am luat si cuib si nimic nici macar nu intra in el

| BandOfHorses a răspuns (pentru spy99):

Mai lasa-i o vreme, daca nu vinde femela si ia alta. happy

| spy99 explică (pentru BandOfHorses):

Va avea ceva simptome?

| spy99 explică (pentru BandOfHorses):

Ai avut dreptate acum papagalita sta pe cuib sper ca maine sa fie tot acolo si poate sa fi depus un ou

8 răspunsuri:
| Sup3rN0va a răspuns:

Da in afara de faptul ca papagali sunt inteligenti nu se imperecheaza daca nu au cuib...Si mai e un lucru important ai trebuie un loc spatios sau macar....sa-i ti liberi sau sa le mai dai drumu prin balcon sau camera.

| Lorena0189 a răspuns:

Pai punele un cuib si lasa un timp.Si mai verifica din cand in cand cuibul ca poate vei vedea ceva prin el.

| IoanaKarina23 a răspuns:

In primul rand sa fii sigur ca sunt o femela si un mascul(a multi comercianti te mai pacalesc si nu iti dau o pereche) daca unul dintre perusi este mai colorat decat celalat e mascul si clar ai o perechewinking daca ai incercat cu cuibul si nu a mers insemna ca nu sunt o pereche potrivitawinking eu am avut vreo 6 perusi 3 femele si 3 masculi si numai o singura pereche a facut puiwinking

| spy99 explică (pentru IoanaKarina23):

O sa mai astept poate pana la urma sunt prea miciwinking