| HugoBoss16 a întrebat:

Am 4 catei de aproape 2 luni. Acum cateva zile, cand a deschis gura, am vazut ca ii curge singe din caninul de sus din dreapta (dreapta lui) si de 2 zile nu mai are acel dintisor, din ce motiv ar putea sa cada? Si creste altul inapoi sau cum? Nu am mai avut catei mici inainte si nu stiu, nici nu stiu nimic de caini ca nu imi prea plac. Pisicile la putere! FUNDA

7 răspunsuri:
| Blamely a răspuns:

E ceva normal. Nu-ți face griji, alt dinte îl va înlocui.

| DenissaRoxana a răspuns:

Cateii isi schimba dintii, nu trebuie sa te ingrijorezi. Si da, o sa ii creasca altul happy!

| pirla a răspuns:

Catei mici isi schimba dintii la fel ca oamenii.Si eu am o catelusa si m-am speriat cand i-a cazut dintele, dar mi-a zis veterinarul ca si cainii schimba dintii. Funda?

| stefaniaaaaaa a răspuns:

Deoarece sunt fiinte de aia! Lol!

| JimyPOP a răspuns:

Sunt mai mult ca sigur ca ii se schimba si chiar la varsta asta

| HugoBoss16 explică:

Mai, imi pare rau da nu va pot da la niciunu funda ca raspunsurile is la fel, ca v-as da cu mare placere

| blueneochan10 a răspuns:

(Nu stiu daca TPU mi-a postat raspunsul anterior, deci scuze de 'spam') Ca si noi, oamenii, caini au dinti de lapte. Nu te ingrijora, e normal. S-ar putea sa-i fi cazut un pic mai devreme decat trebuia, nu sunt sigura (Poti sa te uiti aici: http://www.adoptiicaini.ro/dantura-canina-schimbarea-dintilor-de-lapte/)

Daca vrei sa fi sigur/a, te-ai putea duce oricand la un veterinar si sa-i ceri parerea.