| ronnan a întrebat:

Am cumparat un catelus mascul de rottweiler are 2 luni, ma puteti ajuta cu niste sfaturi sau informatii despre alimentatia lui?

Răspuns Câştigător
| NoFeelings a răspuns:

Buna.
Bineînțeles că îți pot recomanda hrana pentru câinii de înaltă calitate, insa scumpa. În primul rând, as vrea sa stiu bugetul tau pe care îl poți oferi pentru hrana câinelui, că sa stiu ce marca de boabe și conserve să îți recomand.
De asemenea, câinii au mare nevoie de hrana speciala, atât umeda (conserve) cât și uscată(boabe, granule).
Îți recomand să nu exagerezi cu gustările, dacă nu vrei sa ai un câine supraponderal.
Puii de câine mănâncă puțin, și des. Nu ar fi greșit dacă i-ai da de mâncare, pana pe la 3 luni, de patru ori pe zi, dar porțiile sa fie mici și exacte.
De asemenea, ciocolata și laptele de vaca, precum altele dulciuri nu au ce căuta în alimentația acestuia, dacă nu vrei sa ii faci rău.
Despre gramajul porțiilor, te interesează?

| ronnan explică (pentru NoFeelings):

Buna, am bani imi pot permite tot ce trebuie pentru catelus sa fie sanatos si frumos, da sa imi spui si de gramaj te rog frumos. scuze ca nu am raspuns la timp am fost plecat din tara

| ronnan explică (pentru NoFeelings):

Catelul a stat cu bunicii mei cam vreo 2-3 saptamani si l-au hranit cu ciorba paine si oase

4 răspunsuri:
| InimioaraTePupă a răspuns:

Http://rottweilerlord.blogspot.ro/......-unui.html
iti extragi exact ce informatii ai nevoie.