| anonim_4396 a întrebat:

Am doi pisicuti. Am auzit ca poti face boli la plamani daca inhalezi fire de par de la pisica. Este adevarat? Nu sunt genul care sa ii pupe-n bot sau stiu eu ce. Doar ii mangai si ma joc cu ei. Am curte, deci ii tin in curte si nu-i las in casa.

Răspuns Câştigător
| Miss25JK a răspuns:

Nu poti, cunosc multe familii care au crescut cu pisici, eu de asemenea am crescut si am si acum 2 pisici, eu ii pup in bot, ii smotocesc, ii perii, au blana foarte lunga, daca ii lasi in curte nu e niciun risc sa ai vreo boala, mai bine ii tineai in casa, vaccinati, deparazitati, periati, igienizati si nu se mai intampla nimic, eu dorm cu ei in pat si nu am patit absolut nimic niciodata. Depinde si de sistemul tau imun, si de curatenie, etc. Restul sunt doar vechi mituri.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, poti. Dar in conditiile precizate de tine nu sunt probleme.

| NoFeelings a răspuns:

Daca inhalezi un "smoc" întreg de blana, da. Dar așa, vai Doamne, nu. Eu am un câine, și îl pup. Și îl iau in brațe non-stop stop, și uite-ma sănătoasă aici