| Vali2265 a întrebat:

Salut TpU!
Am mi-am sterilizat pisica cam acum 2 săptămâni, iar ieri am observat că în locul inciziei este o inflamație (un fel de bilă destul de tare). Până ieri nu o avea. Astăzi când m-am uitat, era mai puțin umflată și puțin mai moale. Țin să menționez că 7 zile am tratat-o cu antibiotic (de la veterinar) și că pisica are pui și ei înca sug la ea (chiar dacă sunt măricei *și nu, nu i-am lăsat să se atingă de ea cam o săptămână de la operație*)

O voi duce la veterinar maine dacă inca prezintă chestia aia.
Dau fundă răspunsului care mă lămurește!

3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Daca sa lins sau scarpinat in locul inciziei posibil sa fie puroi depinde de cat de mult a umblat la operatie, a avut guler?

| Vali2265 explică (pentru aditimus):

A avut, dar dupa 4 zile a reușit să-l dea jos și nu l-am mai pus.

| aditimus a răspuns (pentru Vali2265):

Inseamna ca sigur a umblat, lins sau scarpinat la operatie sa mergi cu ea neaparat la cabinet, de obicei au tendinta daca ii mananca locul sa se traga pe fund si de acolo apar tot felul de probleme.