| Eirina a întrebat:

Acum 2 zile am sterilizat pisica, adica joi, azi fiind sambata. Ieri a dormit toata ziua dar a mancat foarte bine dimineața si seara. Azi a mancat mai mult ca ieri si parea mai energica dimineata, apoi iar a mers la somn si a dormit jumatate de zi. Am vazut-o azi prima oara sa bea apa, a baut multisor, dar problema e ca nu am observat sa faca pipi inca. A mers la litiera azi la amiaza dar a facut doar treaba mare, nu a facut si pipi. Oare ar putea fi o problema? Veterinarul a terminat programul de lucru si nu mai raspunde la telefon ca sa pot sa il intreb pe el. Si inca ceva, operatia, adica rana, arata bine, e curata si uscata, nu e rosie, dar de la mijloc e putin umflata si pisica se mai roade cu conul pe acolo si am observat ca se umezeste, ca si cum ar iesi din rana un lichid ceva. Oare e in regula? Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Pare in regula, nu ai un body ca sa nu aiba deloc acces la operatie?
Nu e neaparat nevoie sa manance mult, e dupa o anestezie totusi.
Du-o la nisip si da cu labuta asa si vezi daca face pipic.
Daca e vioaie e ok, oricum e dupa o anestezie, cam dupa 7 zile revin ele in forta, e si un pic jenata si deranjata de con + operatia... ca si un om, nu prea esti cu chef dupa o interventie chirugicala.