| MyNameIsCata a întrebat:

Am o catalusa amstaff de 2 luni foarte nazdravana.Problema e ca atunci cand ma mai joc cu ea, catelusa ma tot prinde ba de papuc, ba de picior ba de mana.Cum pot sa-i scot din cap acest obicei de a musca din joaca? Merci!

Răspuns Câştigător
| Laurian1999 a răspuns:

Hei bY19. Cred ca trebuie sa cauti alte joculete cu ea, nu jocul acela in care o pui culcata pe spate si o bati pe burtica, pentru ca are intentia de a te musca! Incearca sa ii arunci batul sa il aduca, joaca-te ascunselea cu ea, si daca te gaseste dai o recompensa ( mangaiat, mancare ), astfel vei reusi sa ii scoti din cap obiceiul muscatului. Sper ca ti-am fost de folos.

1 răspuns:
| oița112 a răspuns:

Nu ai ce sa faci, asa sunt catelusii cer atentie mereu, ba te musca ba iti cara papucii, ba se da langa tine ...am avut si eu o catelusa mereu ma prindea de pantaloni, ba ma musca, asa sunt ei nu ai cum sa le scoti din cap; )