| vasiliuyyu a întrebat:

Salut.am un amstaff de 6 luni si "in joaca" ma prinde cu gura de maini. cum a-s putea sa'l dezobisnuiesc de acest "obicei" prost?

Răspuns Câştigător
| PiTbuLuL a răspuns:

Asa facea si pitbulu meu dar nu strigam''Auch'' ii dadeam peste bot ca daca strigi asa nu rezolvi nimic ei nu inteleg doar daca strigi mai trebuie sa le dai si unu peste bot sa inteleaga cand i-ai dat e bine sa zici''NU-I VOIE'' da tare.Si gata vezi ca nu mai face.
Sall BAFTA!

3 răspunsuri:
| CVE12 a răspuns:

Sincer eu am un pui de 2 luni, ciobanesc german.aceeasi problema. zici Auch, si i explici ca nu e bine.si il impingi usor, si pasnic atunci cand te musca.asa va intelege ca ceea ce face nu e bine

| alessiacris14 a răspuns:

Eu am patit asa cu lupoaica mea si cand ii spuneam au imi dadea drumul incearca si du sa te joci si cand te musca spune-i AU ca si cand ai vorbi cu un om si mai spune si nu ie voie si incearca sa inlocuiesti mana cu o jucarie sau o carpa si nu este musai sa asculti sfatul asta mai asteapta si alte pareri

| alessiacris14 a răspuns:

Eu am patit asa cu cateau mea ciobanesc german si stiu ca e diferenta intre rase dar asa imi face si mie dar uneori mai rau si mi-a spus cineva ca nu din rautate fac asta ci din joaca sau ca ii mananca dinti si pe la varsta asta se schimba.La mine cand ma musca ii spuneam AU dar nu ca la un caine ci ca la un om si ii mai ziceam si nu ie voie si incercam sa inlocuiesc mana cu o jucarie sau o carpa incearca si tu daca vrei sau mai asteapta si alte pareri