| Sebi200a a întrebat:

am o cățelușa amstaff de 5 luni,mi se pare mică,nu e dezvoltată mult, nu știu dacă o sa se facă calumea pana la 1 an! Are vreo 4 kg

6 răspunsuri:
| BlackLight1987 a răspuns:

E inca mica la 5 luni. Conteaza foarte mult si talia părinților. Poti sa ii dai un surplus de vitamine, și nu te zgârci atunci când îi cumperi mâncare. In general produsele canine mai scumpe conțin și hrana de mai bună calitate.
Poti sa vorbesti cu un veterinar sa iti dea o schemă de tratament.

| Sebi200a explică (pentru BlackLight1987):

Mi-ai putea recomanda ceva de mâncare?

| BlackLight1987 a răspuns (pentru Sebi200a):

Https://www.ziaruldeiasi.ro/
Dacă vrei să îi iei boabe, vezi sa fie junior, și citește pe spate ce valoare nutritionala au și ce vitamine.
In articol găsești tot ce este necesar pentru alimentația corectă a unui caine

| Sebi200a explică (pentru BlackLight1987):

Mulțumesc

| Patronu1 a răspuns:

4 kile la 5 luni? Da tu ii mai dai sa și manance? Dacă da, înseamnă că numai amstaff nu e. La 3 luni, ciobănescul meu german avea 13 kile și husky-ul meu avea 11, deci nu, nu e normal. O vizita la veterinar ar putea sa te ajute, ii lipsesc vreo 10 kile. Bafta!