| anonim_4396 a întrebat:

Caut urgent mascul pentru împerechere cu o cățelușa pug din CRAIOVA!
Cățelușa este rasa pura si are 6 luni! Vreau sa cer un sfat:Cred ca este in călduri si nu stiu daca este bine sa o imperechez de acum,mi se pare mica, dar azi era sa ia pui cu un maidanez si vreau sa evit sa o corcesc.

3 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Abia dupa 2 ani ar fi ok sa faca pui...

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Este prea mica, minim 1 an si 8 luni este recomandat, exista anti-conceptionale pentru catele, daca nu o pazi de asa ceva.

| naomidelia04 a răspuns:

Nu este bine sa aiba pui avand doar 6 luni, incerca sa o tii in casa noaptea si ziua urmareste-o prin curte (daca ai curte), uita-te sa nu fie rupturi prin garduri, sa nu vina alti caini la ea.