| stefania_6954 a întrebat:

am o catelusa corcitura ff reusita de bichon! vecina mea are un catel tot bichon, si vecinea a scapat ieri catelul ei. am fost sa il caut, si a stat ceva timp catelusa mea cu el, si cred ca catelusa mea e in calduri! vecina nu il lasa pe cainele ei sa se apropie de-a mea, fiindca cred ca se vor bate! ieri s-au inteles bine amandoi, catelusa mea s-a speriat putintel de el, dar dupa aceea s-au imprietenit. vreau sa-mi faca cateaua mea puisori, si nu stiu cum sa-i spun vecinei ca vreau sa ii imperchez sa faca pui. va rog un sfat? e urgenttt! dau funditzsa big grin

6 răspunsuri:
| LaughOutLoud a răspuns:

Ia-o ceva de genu: Catelusa mea e in calduri si dumneavoastra sunteti singura care are un catelus bichon pe care o cunosc.si daca iti zice chestii de genu ca se bat si tralala ii spui ca s-au inteles bine cat a stat la tine. eventual daca puii ies bichoni frumosi si doamna vrea bani faceti 50-50 de pe vanzare puilor

| Patry a răspuns:

Asa am fost si eu. O catelusa pe nume Bella si cainele meu nu i-am lasat impreuna si cainele meu a suferit. Si cainele are dreptu' sa incerce macar o data sa faca. Spune-i in fata ca vrei sa faca pui si ca trebuie si cainele ei sa faca o familie! Si spune-i ca caini nu se bat numai maidanezii intre eiwinking.
APROPO: Daca are numai 1-2-3-4-5-6-7-8-9 luni sa nu ii lasi sa faca, si sa ii vada si ea impreuna sa vada ca nu se bat. Iti spun cea mai linistita rasa e Bichonul. Sper ca te-am ajutat!

| tpuu a răspuns:

Spune-i direct in fata straight face. Si daca nu vrea oh go on. las-o.
Mai bine sa ii spui in fata decat cine stie ce idei, pe ocolit happy.
Succes.

| mihaela_6858 a răspuns:

Pai spune-i ca vrei sa iti dai catelusa la imperechere...ca vrei sa faca catelusi...

| dolores_4478 a răspuns:

Vreau si eu un pui de bichon

| deea2213 a răspuns:

Spune-i ca ii dai toti catelusi ( o minti ) si daca nu e de acord noi toti de la TPU te vom mai ajuta big grin Funda?:*