| xDraulxD a întrebat:

am o intrebare.acum de o saptamana mi-am cumparat un purcelus de guineea in varsta de 3 luni si vreau sa stiu daca va fimai calm. sa vina la mine... pentru ca acum mereu cand sa il iau fuge de mine... face scandal... dar in rest nu are nimic doar ca nu ma lasa sa il ating. fuge...

Răspuns Câştigător
| Peaches a răspuns:

Trebuie sa ai muuuulta rabdare cu el. Mai dureaza pana se invata cu tine. Nu-l forta, vorbeste-i mult cu voce blanda, tine palma langa el fara sa-l atingi ca sa se invete cu mirosul tau si sa asocieze mirosul tau cu "ok, e-n regula, tipul asta nu-mi face nimic rau". Ar putea dura chiar si o luna su doua. Nu te enerva, ai rabdare. El nu invata la fel de repede ca tine.winking

2 răspunsuri:
| Lorenuta2000 a răspuns:

Probabil ca av dura ceva timp pana se va invata cu tine. Ia-l usor, sa nu se sperie, altfel o sa te placa mai greu.

| paktpu a răspuns:

Trebuie sa incerci sa te joci cu el, sa ii arati ca il iubesti si cu timpul se va obisnui.