| Alesia0329 a întrebat:

Salut TPU! Am o întrebare. Deci am un porcușor de guineea de 4 ani. Îl hrănim corespunzator, îl îngrijim corespunzator etc. Acuma problema e ca mereu când îl scoate oricine din cușca, nu se mișcă absolut deloc și sta împietrit sau dacă se mișcă încearcă sa meargă înapoi in cușca. Oare ii este încă frica de noi după 4 ani? Cum pot sa ii arat ca nu are de ce sa ii fie frica?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ii e frica. Lasa-l pe el sa iasa si sa o ia incet, sa vada cum e