| LupaaaXD a întrebat:

De ziua mea am primit un porcusor de guineea. Problema e ca nu prea se misca, oare pentru ca este foarete mic sau pentru ca este strain si trebuie sa se adapteze?
OFER FUNDA

Răspuns Câştigător
| Ioanadulcik a răspuns:

El este pui trebuie sa se adapteze ca e intr-un loc starai ii e frica cu timpul o se se obisnuiasca stai fara griji :X

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ViseColoratee a răspuns:

Porcusorii de guineea, rozatoarele in general dorm ziua si sunt activi noaptea Poate de aceea nu se prea misca.
Al doilea motiv si in cel mai rau caz, poate ca e bolnav sad. Dar nu te panica, asteapta pana diseara si vezi cum se comporta, poate chiar nu s-a adaptat noii sale locuinte big grin.

Am avut si eu un hamster, iar cand l-am adus prima oara acasa, vroiam sa ma joc cu el. Dar saracutul tipa cat il tineau plamanii si se intorcea cu burtica in sus laughing. Dupa o saptamana il luam in brate cand vroiam si nu mai avea nicio problema.
Sper ca te-am ajutat :*

| Miickeii a răspuns:

1. Da, este intr-un loc strain si trebuie sa se adapteze
2. Cu timpul se va acomoda big grin