| LaurAndreii a întrebat:

Salut TPU, am o intrebare despre animale. Stiu ca sunt unele tari care vand lei, tigri problema e cum detin animale din astea ca animal de companie? Adica practic se vinde si in tarile din desert adica in Dubai, Qatar, se vinde? Doar intreb de ce in Romania nu se vinde. Ca Dani mocanu i-a confiscat leul si era si prietenos nu era agresiv si daca chiar se vinde in tarile astea Africa, Dubai si in Qatar ca animal de companie in Romania de ce nu? Raspundeti-mi rapid.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Invata sa scrii corect inainte de toate,pe noi cei care citim ne zgarie la urechi cand dam de sintagme precum "se vinde si in tarile din desert, se vinde si tigri albi etc" in loc de "se vand".
Revenind la intrebarea ta, tarile precum qatar sau dubaiul au alt regim privitor la animale salbatice decat noi, la noi nu este permis sa detii animale salbatice precum : tigri,lei, gheparzi, leoparzi, puma, jaguar etc ca nu e permis de lege si punct.
Ai voie sa ai astfel de animale daca detii un parc zoo si ai aprobarile necesare.

30 răspunsuri:
| LaurAndreii explică:

Nu ma intrebati de ce am pus intrebarea asta ca am vazut pe unul care traieste in Dubai in qatar si scoate leul sau tigru la mare cum e la costanta la mamaia. doar ca a scos leul afara ca sa inoate laughing am vazut pe tiktok. si am intrebat aici. de fapt nu e Roman e arab.

| sierra1 a răspuns:

Cică se "vinde leu, tigri" și in Românica doar dacă dovedești la fisc cum că știi să scrii!

| LaurAndreii explică (pentru Simpatic):

Am vrut sa zic lei dar problema e ca altii inteleg leu adica banul Romanesc laughing) poate am facut mici greselii dar.

| LaurAndreii explică (pentru sierra1):

Pai alte intrebari sau raspunsuri uneori scriu asa uneori nu dar am pus o intrebare. de ce altii detin animale din astea si unul din noi nu sau din toata populatia big grin

| LaurAndreii explică (pentru Simpatic):

Si cine mai corectaza in 2021? scrie altii cum pot rolling on the floor daca vrei sa zic in alta limba mai corect adica asta pot si daca sunt in Romania pot sa scriu si ca un analfalbet legat.

| LaurAndreii explică (pentru Simpatic):

Pot zice potdetine lei in Romaniaasta. uite asta inseamna agramat poate sunt dar asta nu inseamna ca se mai corecteaza si in 2021 big grin sunt intrebari care pun pe TPU in care nu gresesc adica scriu corect.

| Simpatic a răspuns (pentru LaurAndreii):

De ce in 2021 lumea nu trebuie sa mai stie sa scrie sau sa citeasca? happy

| LaurAndreii explică (pentru Simpatic):

Si inca ceva ar trebui sa fie o lege din asta ca am vazut ca arabi din Dubai detin animale din astea se plimba prin masina cu un leu, jaguar puma etc in lesa!

| Simpatic a răspuns (pentru LaurAndreii):

Aia sunt tampiti, oricand un animal salbatic te poate ataca si omora indiferent ca l-ai crescut de mic...deci niste idioti arabii tai

| LaurAndreii explică (pentru Simpatic):

Poftim un video-clip ti l-am dat.

| Simpatic a răspuns (pentru LaurAndreii):

Da misto, dar tot nu inteleg de ce ai vrea un animal de asta, sunt animale idioate care sunt facute sa vaneze nu sa fie animale de companie
Iar unii dintre aia din clip mi-au lasat impresia ca sunt dresori, altfel nu prea poti sti sa "manevrezi" asemenea animale

| LaurAndreii explică (pentru Simpatic):

Se cumpara in Asia langa africa in dubai si in qatar si stiu ca costa scump dar de ce nu se cumpara si in Romania animal din asta. riscuri sunt. dar poate sa fie si un bodyguard pe cinste laughing) l-ai suparat pe unul sare leul la jugulara.

| LaurAndreii explică (pentru Simpatic):

E mai ceva ca un caine pitbull

| LaurAndreii explică (pentru Simpatic):

Chiar nu stiu de ce ia confiscat lui Dani Mocanu leul chiar nu stiu ce e ilegal sa detina un leu e proprietatea lui Dani Mocanu.

| Simpatic a răspuns (pentru LaurAndreii):

Mai da-l drecu de proxenet pe mocanu asta mai bine i-ar fi confiscat si i-ar fi lasat leul sa il manance poate intr-o zi.

| LaurAndreii explică (pentru Simpatic):

Ce ciuda ca are ceasuri rolex masini si o casa un palat ca un Rege? si tu nu iti permiti ceasuri rolex haine philipp plein si gucci? de ce esti asa rau! raule laughing ca ma faci sa rad big grin

| LaurAndreii explică (pentru Simpatic):

Iti dau un exemplu daca vorbesti cu Dani te cumparawinking ca daca ai bani cumperi pe oricine + ca iei si hate, invidie etc...

| LaurAndreii explică (pentru Simpatic):

Stii cat face el pe An? 1.500.000 lei. in cat timp faci ca el? adica sa castigi 1.500.000 lei

| LaurAndreii explică (pentru Simpatic):

Nu stiu daca euro sau lei dar normal nu se compara cat castigi tu. cu minim in Romania.

| Simpatic a răspuns (pentru LaurAndreii):

Fac pipi pe toate a lui, am apartament am masina am bani in banca am tot ce imi doresc, nu am ca el dar eu am ce imi trebuie nu-mi lipseste nimic, diferenta dintre mine si el se vede cand deschidem gura el un analfabet eu un om cat de cat cult, plus ca miroase urat ca toti rromii de asta se da cu parfum ca sa nu miroasa specific ca asa miros ei nu spun eu aberatii.
Nu imi e ciuda, imi e ciuda pe tine ca iubesti un cocalar si un manelist.
Sa fie el sanatos cu palatul si banii lui, multi au palat si-s niste imputiti care dorm in cort ca de acolo se trag.
In viata dragul meu trebuie sa inveti sa te multumesti cu ce ai, eu am mult pentru altii si putin pentru altii dar ghici ce nu imi lipseste nimic asa ca sunt multumit. Ca altii au chestii mai de lux nu imi pasa, eu nici nu port ceas daca as avea rolex si o ruda de-a mea a vrut sa-mi trimita unul ce crezi ca as face? l-as vinde ca nu port ceas, deci nu toti ne multumim sau simtim bine cu rolex la mana sau imbracat cu gucci cat despre philipp plein te asigur ca am si eu o pereche de blugi stii ce face stimabilul philipp plein? da comanda la unii prin Turcia sa le faca si apoi ii pune eticheta lui le trece prin fabrica lui si cere o caruta de bani sute de euro si mii de euro...deci nu tot ce este scump este si bun!

| Simpatic a răspuns (pentru LaurAndreii):

Eu nu castig minimul pe luna am o situatie buna crede-mawinking si nu imi mai da exemplu de cocalari proxeneti, nu el castiga ci tarfele care fac bani pentru el, pentru mine proxenetii astia sunt niste fraieri care stau in baza femeilor niste zdrente de oameni pe care ii intretin femeile, astia nu-s barbati. Sunt destui in Romania, ii vad si la mine in oras ce grade isi etaleaza si figuri cand ei sunt niste lake in drum care nu stiu nimic din viata asta decat au vrajit niste proaste de la marlea le-au scos la produs si acum le vin niste bani,dar viata asta se bazeaza pe cum o traiesti si cine esti nu doar sa fii un prost incult care ai o masina tare, nu intereseaza pe niciun om inteligent din societate asta, ca orice arhitect sau medic isi permite o masina tare si o casa tare dar face si pipi in orice domeniu pe tine daca esti un incult de proxenet, deci traiesti degeaba.
Sa va iasa din cap ca tzanca uraganul si dani mocanu si alti manelisti de 2 lei dar bogati fac bani din cantat, ei fac bani din prostitutie asta ca sa o stii de la mine in rest pupa-i unde vrei.
Muzica adevarata face stefan de la barbulesti ala e cantaret care-i injoseste pe toti una dintre cele mai bune voci si ca manelist si mai ales ca si lautar (ca doar asta canta de ceva vreme), se pisa si pe salam si pe toti si ala chiar din asta face bani din cantat la nunti, botezuri si inmormantari nu dani mocanu un afon

| LaurAndreii explică (pentru Simpatic):

De aia ai o poza cu anime ca ai masina ai de toate. pun pariu ca nu ai penthouse. lambo, si ferrari. si ceasuri rolex nu? haine gucci si philipp plein vorbesti ca sa te aflii in treaba laughing) de ce nu iti pui o poza pe TPU cu tine in care vorbesti la telefon. stii ce vreau sa zicwinking vorbesti cu teancul de bani dar cu euro.

| LaurAndreii explică (pentru Simpatic):

Si degeaba castigi 1000 euro daca altul castiga pe luna 4000-5000 cum e Dani Mocanu sau altii manelisti sau mai mult si face 1.500.000-2.500.000 pe an.

| LaurAndreii explică (pentru Simpatic):

Mai ales de aia pleca Romani din tara e castiga binewinking

| LaurAndreii explică (pentru Simpatic):

De aia pleaca si medici din tara este ca castiga bine? sad

| Simpatic a răspuns (pentru LaurAndreii):

Esti un cocalar, lasa-ma cu comentariile tale

| sierra1 a răspuns (pentru LaurAndreii):

" LaurAndreii : Pai alte intrebari sau raspunsuri uneori scriu asa uneori"

nu-i bai, tu să fii sănătos

| LaurAndreii explică (pentru Simpatic):

Cum iti permiti sa ma faci pe mine cocalar? daca ti-ar face Dani Mocanu sau abi talent sau orice manelist. un Diss te-ar face de rahat pe Youtube. sad strange dupa urma ta 40.000 like-uri sau 100-200k cat de reusita e melodia. eu nu cred ca mai ai curajul, sa mai iesi pe afara.

| LaurAndreii explică (pentru Simpatic):

Din cauza rusini. big grin