| clark41 a întrebat:

am o problema urgenta!
Am un ciobanesc german si are cam 4 luni.Acum 3 zile m-am jucat putin cu el, am luat laserul in mana si ma jucam cu cainele.
Acuma cainele e tot dupa umbra lui, nu asculta, nu face absolut nimic in afara sa-si latre umbra...
am nevoie de ajutor!
ce poti sa fac? daca ma duc la un veterinar nu cred ca ajuta sincer

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poate l-ai orbit cu laserul, sau s-a socat foarte tare.

| GdX a răspuns:

DU-te la un dresor cu el ca stie ce sa iti zica si ce sa-i faca cainelui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-ai niste plicuri/conserve pentru catei si atrage-i atentia cu ele.

| tylverat a răspuns:

Trebuei sa-l preocupi cu altceva, baga-i o jucarie in gura si joaca-te cu el! Trebuie sa-i atragi atentia in orice moment, striga-l si daca ridica capul da-i o recompensa, arunca-i mingea, cu timpul se va plictisi de umbra si va gasi lucruri mai bune de facut.

| libera a răspuns:

Incearca sa ii atragi atentia, de orbit nu are cum de oare ce inca isi vede umbra dar aar fi bine sa ii examinezi ochii.Ori cum nu trebuie sa te ingrijorezi in timp scurt isi va reveni find mic nu intelege numite lucruri iar umbra lui poate ca I se pare ceva nou ca un fel de dusman care il urmareste. Daca nu isi revine dul l un dresor caci oameni care se ocupa cu dresajul inteleg mai bine psihicul cateilor