| revolver2011 a întrebat:

Ce rasa de caine ar fi cea mai buna pentru apartament pentru ca nu vreau un animal mare dar nici unul foarte mic si as vrea sa nu fie foarte scump. Daca sunteti din constanta trimiteti-mi un mesaj daca aveti vreun caine de vanzare daca sa fie pui.

Cine trimite sugestii + poze sau site primeste fundita

Răspuns Câştigător
| Allexia14 a răspuns:

Eu iti recomand un boxer.Este un catel nemaipomenit.Eu am o fetita si daca ar fi sa imi cumpar un caine din nou, tot boxer as alege.
Are parul scurt, este foarte ascultator si se ataseaza foarte mult de stapan. Uite cateva poze:
http://www.google.ro/......tp?/imgres

Daca ai alte intrebari, poti sa imi trimiti mesaj si iti raspund imediat!

2 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Boxer-ul este de talie mare si nu este indicat sa stea in apartament. Eu voi avea un Cocker Spaniel, cat de curand cred. Tu ai zis sa nu fie prea mare, dar nici prea mic. Cocker-ul este de talie medie. El este perfect pentru apartament. Eu iti zic din propria experienta ca sunt niste caini foarte destepti, frumosi si credinciosi. Eu am dresat cocker-ul pe care l-am avut si nu imi iesea din cuvant. Din pacate el a murit intr-o bataie intre caini si crede-ma ca ma doare foarte tare. Pana si bunicilor mei le pare rau si sti ca la tara nu prea conteaza asa de mult cainii decat sa ii pazeasca.
Eu iti recomand din inima un caine perfect pentru apartament- Cocker Spaniol. Ei n costa foarte mult. Eu am vazut pe net ca, 200-300 de lei.
http://www.google.ro/......tp?/imgres