| revolver2011 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru iubitorii de animale. Cum ati reusit unii dintre voi sau cum as putea eu sa o conving pe mama sa imi iau un canine. nu vreau mai mult decat un chihuahua. Cel mai bun raspuns primeste

Răspuns Câştigător
| AmelyRain a răspuns:

Spune-i in felul urmator si insista pe chestia asa si sigur o sa o convingi, asa am facut si eu : spune-i ca odata ce il vei avea sa iti dea de proba 2 saptamani sa vada daca esti in stare sa ai grija de el si ca daca nu vei fi vei accepta sa il dai la cineva sau sa il vinzi. Crede-ma ca in aceste saptamani se va atasa de el la fel de mult ca si tine si nici nu se va mai gandi sa il dea. Deasemenea poti sa ii explici ca avand un caine iti vei lua o responsabilitate mare si din cauza asta vei invata sa fi mai responsabil si tu. Spune-i ca un caine te poate ajuta sa iti organizezi mai bine timpul pentru ca trebuie sa il iei si pe el in calucul, ca un caine te poate face sa iti pastrezi curatenia in camera pentru ca trebuie sa cureti dupa el oricum. Succes, si nu in ultimul rand spune-i ca si ea se va indragosti de el pentru ca aceste animale sunt adorabile.( eventual arata cele mai dragute poze cu chihuahua de pe net).

7 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Intreab-o mai intai daca are bani. Un chihuahua costa cam 200 de euro

| Lolly184 a răspuns:

Spune`i ca poti fii responsabil/a. spune`i ca vei avea grija de acel catel si ca nu va deranja pe nimeni. Poti sa ii spui ca iti plac catzeii si ca ai vrea si tu unul. spune`i ca daca vede ca nu esti responsabil/a o sa il dai la altcineva.asa poate o convingi. Mult noroc sper sa te lase sa iti iei un catel happy

| MiHaI a răspuns:

Pai zii ca iti doresti unul f mult si apoi si ca o sa ai grija dee el il scoti la plimbare ii dai de mancare etc si mai ajut-o pe mama ta la treaba noroc

| cristinna23 a răspuns:

Chihuahua e mic asa ca nu are de ce s-o deranjeze, ii spui ca vei fi foarte responsabil si vei avea foarte mare grija de el.

| DND a răspuns:

Poarta-te frumos, invata si mai bine, ajut-o la facut curatienie. trebuie sa o faci sa fie mandra de tine asa sigur vei reusi. Succes!

| Theodor2010 a răspuns:

Incearca sa o convingi in toate modurile posibile:))
uite si un blog despre animale si natura poate iti place
http://theodor1998.wordpress.com/

| JoJoLiKy a răspuns:

Nu te inteleg:( ce aveti nene toti cu caini de rasa? cand exista atatia cain vagabonzi in lume? va simtiti bine cand tati 200 euro pe un caine care pana la urma tot ar fi cumparat si lasati un biet animal sa moara eutanasiat doar pentru ca,, nu e de rasa'' toti vreti chiwawa sau bichon dar pe ei de ce nu ii vreti? eu am fost la un adapost de caine.am vzut cu cei 60 si ceva de caine se bucurau cand au vazut ca am intrat in adapost si cum toti au inceput sa planga cand au vazut ca plec fara sa ii iau acasa...chiar nu va e mila de ei?

http://www.youtube.com/watch?v=bQXxql6gk5Y