| ALEXyfm350 a întrebat:

Salut TPU am sudat azi 5 ore în continuu langa geamul casei in tot acest timp pisica mea a stat și s-a uitat la sudura. Poate să o prindă flama sau să aibă probleme la ochi?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De unde sa stim noi? Vezi cum se comportă.

| Simpatic a răspuns:

Daca ii curg ochii acum, inseamna ca a prins-o daca nu inseamna ca nu!
probabil se manifesta ca la oameni flama!

| medicveterinarbucuresti a răspuns:

Salut! Chiar daca "o prinde flama" prea multe nu ai ce sa faci, lacrimile ei in mod natural o va ajuta sa se vindece in cateva zile. Daca apar probleme ii poti cumpara de la farmacia veterinara Claromed (fiind acid hialuronic pentru ochi, o ajuta sa scape de iritatie) sau Corneregel de la farmacia umana.
Imi poti trimite o poza in cazul in care apar probleme la medicveterinarbucuresti@gmail.com
Daca pisicii tale o sa inceapa sa ii curga ochii, iata cateva detalii pana ajungi la vet: https://www.veterinarladomiciliu.ro/pisicii-mele-ii-curge-un-ochi/