| Ciprian_Jurchela_1986 a întrebat:

Am un cățeluș Golden Retriver în vârstă de 7 săptămâni. As vrea sa știu de la ce vârsta as putea sa ii fac baie? Începe sa miroasa și e puțin neplăcut. Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| AlinaMova a răspuns:

Desigur,dar fii atent sa-l speli cu sampon de caini(sunt la petshop-uri si pentru pui).Sa-l usuci bine si sa fii delicat cu el, sa nu-l sperii, deoarece apoi ii va fi frica de "baita". big grin

| DjOmnipresent a răspuns:

Eu cand l-am luat pe Hunter(Husky) i-am facut baie direct, avea 6-7 saptamani cred. Daca vrei sa-i faci baie, fa-i cu apa calda, ai grija sa nu-i intre apa in urechi, in ochi, etc, usuca-l bine de tot cu prosopul, eventual un uscator de par(aici s-ar putea sa se sperie) si tine-l in casa, sa nu-l scoti afara pana se usuca complet.