| Ciprian_Jurchela_1986 a întrebat:

Am un cățeluș Golden Retriver în vârstă de 7 săptămâni. As vrea sa știu de la cevârsta as putea sa ii fac baie? Începe sa miroase și e puțin neplăcut. Mulțumesc!

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Poti sa-i faci baie doar sa-l iei cu usurelul sa se invete cu apa. Daca ii place ( de regula da ) e ok, doar sa eviti sa-i intre apa in urechi. Si folositi un sapun cat mai natural clasic, fac uneori alergie si de la sampoanele de caini mult bagate in reclame ca sa dai banii pe ele. Animalele nu trebuiesc parfumate, nu e mediul lor de viata, le distruge mirosul si le deruta dramatic. E ca si cum te-as lega eu pe tine la ochi.