| Com3 a întrebat:

happy
Am un catel de 6-7 saptamani. acum intrebarea mea este se poate imbolanavi daca mai schimba temperatura camerei in cursul zilei?
Adica eu vreau sa il mai aduc in camera, este foarte jucaus si mai pierd si eu vremea ( In camera este mai cald ca si unde sta el de obicei )
Am auzit ca se poate imbolnavi daca tot schimba temperatura camerei. adica in camera e cald, si in locul unde sta el si doarme nu e atat de cald. nu v-a ganditi ca e frig dar nu e atat de cald ca si in camera.
As ruga sa raspunda doar cei care se pricep cat de cat.
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Nu se poate imbolnavii daca diferenta de temeratura este cu 5-10 grade mai mica sau mai mare. Asa ar trebui sa se imbolnaveasca toti cainii cand ies afara sa isi faca nevoile ( ma refer cei tinuti in casa), dar nu se imbolnavesc. O seara buna.

| ccaattaalliinn a răspuns:

Pai daca nu e foarte mare diferenta intre temperaturi nu are nimic dar daa la aine este 9grate iar in camera 20 s-ar pune imbolnavi daca tot se muta asa