| Bela9 a întrebat:

am un catel Golden Reriver si nu stiu cat va trai.Imi poate spune cineva?

Răspuns Câştigător
| R1deR a răspuns:

Asta depinde de alimentatia catelului dar si de modul in care este grijit de stapan.Pentru a traii cat mai mult ar trebui sa il hranesti cu mancare speciala pentru caini.Acesta traieste in medie de 15 ani.

| Bela9 explică (pentru R1deR):

Ești tare

8 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Până la 18 ani tăieşti un câine, nu neapărat rasa care ai menţionat-o.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam 9-12 ani. funda!

| Alexandruza11a a răspuns:

13-18

| anagrig a răspuns:

Un golden traieste cam 9-15 ani (in media 12 ani), dar exista si cazuri in care au tarit si 16-17 ani.
Sursa: eu(o mare iubitoare de goldeni)

| Iulia09 a răspuns:

Media de viaţă a Golden Retriever-ilor este de 9-15 ani. Ajung în medie la vârsta de 12 ani deşi se întâmplă să trăiască până la vârsta de 16-17 ani. FUNDA?

| LumeaIubitorilordeAnimale a răspuns:

Uite aici tot ce vrei sa stii despre cainele ta https://www.google.com/......https?/url