| Anonim110pp1 a întrebat:

Salut TPU
AM un husky de 3 luni(vaccinat) care a facut parvoviroza, nu mai mananca si a slabit nu foarte mult dar a slabit
asta este a 5 a zii de cand e bolnav, am chiemat vet. in prima zi cand am vazut ca se simte rau iar el mi-a confirmat ca are aceasta boala, i-a facut cateva injectii 6 la numar si m-a pus sa i dau apa cu zahar fortat insa nu a fost nevoie fortat pentru ca el o bea asa.
Aseara dupa ce vet. i-a facut tratamentul am observat ca nu a mai facut scaun deloc si foarte putina voma, poate umbla cand te vede sare la tine in brate.
Va rog sa-mi spuneti daca este bine ca nu a mai facut scaun de loc de 1 zii si ca nu a mai vomiat ff mult (o data l am vazut sa mai vomite dupa ce i-a dat tratamentul) si sa-mi spuneti daca i-au crescut sansele sa-si revina!

Dau funa celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Rorry a răspuns:

Da, pare a fi spre vindecare, insa fa-i tratamentul pana la capat si fii atent la orice schimbare, e o boala nenorocita, nu te "culca pe o ureche" cum se zice.