Întrebare recomandată | MarianM8777 a întrebat:

am un papagal micul alexander mascul si as vrea sa ii cumpar o pereche dar citind din anumite site-uri am observat ca daca se imperecheaza si o sa aiba oua se poate ca parintii sa moara...acest lucru se intampla des? dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Rakanishuu a răspuns:

Nu sustin acest lucru, avand in vedere ca si unchiul meu are multi papagali, fac oua des si ies pui si nu mor. Dar probabil ca este la anumite specii de papagali. Dar in mare parte keep calmwinking

7 răspunsuri:
| Gabitzu246 a răspuns:

Am avut si eu, o panarama de ciori vopsite, m-a muscat de deget si acuma mai am semnu, l-am vandut si mi-am luat 2 perusi si o nimfa cei mai frumosi papagali si cei mai blanzi.Si stai tu linistit ca nu mor aia, ai vazut tu drac mort?

| MarianM8777 explică (pentru Gabitzu246):

Si eu am avut perusi dar nu au fost mai blanzi decat micul alexander...depinde de caracterul individului si daca e obisnuit cu tine

| razvilol a răspuns:

E o prostie nu va muri. NU e normal poate femela sa moara da nici asa masculul nu are nici o legatura cu ouale nu el lea facut. Si eu i-am cumparat de 2 zile papagalului meu o pereche si nu mai vine la mine tot umbla dupa el.

| cRaNs1MoRe a răspuns:

Am si eu 2perusi fata si baiat dar eu nu prea stiu daca mor parintii dupa ce fac oua pentru ca ai dreaku nu fac oua am incercat toate chestiile dar femela cand vede ceva pus de mine pentru oua se sperie si nu atinge deloc chestia pentru oua... bafta poate ai tai sunt mai salbatici ai mei dabea se pupa dar nu stiu daca e pupat pentru ca nu se fac cioc la cioc mereu si uneori e cioc la fata... succes cu ai tai poate sunt mai romantici ai mei sunt boxeri

| Metin2RoBestWarBoss a răspuns:

Nu sa stii ca si eu am papagali si nu mi s-a intamplat Funda plzz (daca dai e prima)

| raspunzatorul200 a răspuns:

Nu nu e adevarat eu am avut perusi si nimfe si nici uni nu mi-au murit nici uni. stai linistit