| Danieldanyy1234 a întrebat:

Salut,TPU!
Am un rottweiler care schiopateaza iarna.Mi-i s-a spus ca are un soi de reumatism.Am sa-l duc la veterinar zilele astea.Credeti ca are ceva grav? Cel de la care l-am primit mi-a spus ca decat iarna,cand e frig, face asa, in rest mergand normal.
Ce parere aveti?
Se poate rezolva? Sa nu mai schipateze nici iarna?

Răspuns Câştigător
| BeeaBeatrice22 a răspuns:

Reumatismul nu poate fi usor eliberat din corpul cainelui, chiar si din organismul uman, ceea ce cred eu e ca cel mai bine ar fi sa nu-l tii prea mult afara, iar daca il tii, e absolut normal sa aiba dureri. Vor trece, desigur. Dar ma indoiesc de asta numai daca rottweilerul e in varsta. Funda?

1 răspuns:
| ridhimagupta a răspuns:

Daca schiopateaza decat iarna si in rest nu are nimic are reumatism au cum se mai zice romantism :-)