| wildcat01 a întrebat:

ce parere aveti de zilele acestea de iarna in aprilie? Vor afecta pomii-roadele lor temperaturile acestea si zapada?

Răspuns Câştigător
| LittleBugsBunny a răspuns:

Daca temperaturile nu vor fi exagerat de scazute si pentru un timp indelungat nu vor fi afectate culturile.

Clima este data toal peste cap sad din pacate desi stim cauza nu o indepartam

| corbulalbrosu a răspuns (pentru LittleBugsBunny):

Temperatura de -1; -2 grade daca persista NU mai mult de 48 de ore compromite productia pomicola si viticola in proportie de pete 80%. Iar despre alte culturi nu poate fi vorba in acest moment al anului agricol.

| LittleBugsBunny a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Daca semintele sunt plantate la o adancime rezonabila totul va fi ok. in plus, ger in sine nu e doar zapada si zapada izoleaza caldura happy

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, din pacate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat. depinde despre ce culturi vorbim si despre ce temperaturi

| nugasescusernameliber a răspuns:

Si daca nu va fi afectata, noua tot asa ni se va spune. E veche povestea, in fiecare an "clima a afectat productia", deci scumpim totul.

| tehno125482 a răspuns:

Din pacate da

| Cezar_Ciobanu_1967 a răspuns:

Da! Mai mult ca sigur! Eu am livadă de piersici,caiși,meri,peri, stupi de albine, totul este mai mult ca și compromis anul acesta! Nu ai cu cine să te pui! Asta este voia domnului! Mergem înainte cu bune și cu mai multe rele, dar cum mai spune-am mai anterior, aceste lucruri fac parte clar din viața noastră și nu ne putem debarasa de aceste minunate lucruri!