| JockerStoica a întrebat:

Am vazut pe multe siteuri ca Rasa pitbull nu este recunoscuta si nu poate avea peddigree.
Atunci Canisa Royal Pet cum vine Pitbull cu Peddigree?
Uite Site si vedeti ca au pitbull cu peddigree.
www.royalpet.ro/rase-caini/american-pit-bull/
Chiar vreau sa imi explicati. Dc se zice ca nu exista peddigree la aceasta rasa Pitbull si in canisa Royal pet au pitbull cu peddigree?

Dau FundaVOT FARA DISCUTII!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AndraCB a răspuns:

Ai mare grija pentru ca sunt multe canise care de fapt sunt firme. Cainii lor sunt inseminati si au foarte mari probleme de sanatate. Recomandabil este sa cauti crescatori, cu canisa inregistrata sau nu. Cel mai usor recunosti o astfel de firma daca sustine ca are pui tot timpul anului, ceea ce este imposibil, pentru ca o catea poate fata de maxim 2 ori/an. Pedigree-ul este fals, fiind ft usor sa achizitionezi un pedigree fals. Daca mai ai intrebari...