| Josh a întrebat:

Astazi, cand sa prind papagalul am sarit si cand am aterizat, am aterizat pe piciorul stang din spate a pisoiului meu. A miorlait foarte tare dupa ce am calcat si a fugit repede. Dupa, cu acel picior el merge tinandu-l ridicat si nemiscat nu il taraste. Ce poate fi? Ruptura sau doar il are scrantit? Va rog repede un raspuns crying(((

Răspuns Câştigător
| DeDexD a răspuns:

La scrantit si trebuie sa fie tinut in pat fara sa mearga cam o saptamana si o sa si revina el incet ca doar nu poti sa il rupi u tongue sper sa dai funda

3 răspunsuri:
| DeDexD a răspuns:

L-a scrantit si trebuie sa fie tinut in pat fara sa mearga cam o saptamana si o sa -si revina el incet ca doar nu poti sa il rupi tu tongue sper sa dai funda:p

| JustBeEvil a răspuns:

Nu neaparat. poate este si amortit, ca poate ai calcat atat de tare pe el incat e paralizat temporar(mie mi s-a intamplat cu cainele unei prietene).Dar cel mai bine este sa-l duci la veterinar, si pana il duci roaga-ti parintii(daca esti mai mic) sa ii puna o fasa(elastica eventual).

| ღAleKrissღ a răspuns:

Cel mai sigur ar fi sa-l consulteun medi veterinar.numai el iti poate spune cu exactitate starea pisoiului>>>piciorul