| Master0111 a întrebat:

Care este rasa voastra preferata de caini? De ce?

Răspuns Câştigător
| KitsuneAyumi a răspuns:

Rasa mea preferata este Alaskan Klee Kai(nu ma astept sa stii rasa dar poti cauta poze cu el pe Google) deorece, ei bine, este un husky in miniatura si e super jucaus si dragut!

| Dy20 a răspuns (pentru KitsuneAyumi):

Se gasesc in Romania?

8 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ciobănescul mioritic. Si caniche-ul meu lățos (un mioritic in... "miniatură")

| alexandruth a răspuns:

Rasa mea preferată este Yorkshire Terrier deoarece nu ii cade DELOC părul, e scund și întotdeauna jucăuș. Are părul de toate culorile. Funda?

| Haidu_Arnold_1995 a răspuns:

Eu nu am rasa preferata. Am caini de rasa comuna si sunt foarte afectuosi, nu am probleme cu ei.

| Master0111 explică (pentru Haidu_Arnold_1995):

Asa e si cei de rasa comuna sunt foarte dragalasi si jucausi. Sti daca in Romania este legea ca un caine de la adapost ce nu e dat in doua luni e eutanasiat?

| Haidu_Arnold_1995 a răspuns (pentru Master0111):

Da, stiu legea, de aceea am preferat sa adopt o catea de pe strada altfel era dusa si eutanasiata. Acum e bine si fericita. A avut deja si pui si i-am dat aproape pe toti, unu mai bolnavior a ramas la mine dar acum e mare si gras ca implineste in curand 1an.

| Master0111 explică (pentru Haidu_Arnold_1995):

La multi ani pentru catelus!

| Master0111 explică:

Multumesc pentru raspunsuri! Rasa mea preferata de caini este Akita Inu.