| Allecsandra27 a întrebat:

Care este rasa voastra preferata de caini? Si de ce?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Rasa mea preferata (desi imi plac toate; fiecare are ceva special) este Cavalier King Charles Spaniel. Acesti caini sunt ideali pentru viata in apartament, dar si la casa. Dupa parerea mea, sunt unii dintre cei mai afectuosi, devotati, inteligenti si frumosi caini dintre rasele de talie mica. Nu au o blana foarte lunga, sunt usor de intretinut, si sunt extrem de ascultatori. Niste poze http://photobucket.com/images/cavalier%20king%20charles%20spaniel/ (sunt mai multe pagini) si un video cu si despre Cavalier King Charles Spanieli http://www.youtube.com/watch?v=ave3YP77vhU .

6 răspunsuri:
| aly a răspuns:

Dalmatieni pentru ca imi place culoarea lor.

| NickiMinaj a răspuns:

Mooooooooor dupa chow chow, chihuahua si bulldogi mici.

| Rooooooooooxi a răspuns:

Nu stiu mie imi plac toti caini sunt niste scumpi dar parca mai mult ador cateii de rasa mica adica bichon,canich, yorkshire terrier, etc.iar din cei mari ii indragesc mult caini collie si beagle
sunt cei mai scumpi

| Dootzy a răspuns:

Bichon:este un caine foarte pufos si dragut, este obisnuit cu viata de apartament.Este un caine de talie mica.Este un caine serios, nu foarte activ si este foarte atasat de stapanul sau.

| Ella_6945 a răspuns:

Saint Bernard pentru ca sunt de talie mare. Iubesc cainii de talie mare + comportamentul lor ( cauta pe net)

| crazygirl_2204 a răspuns:

Cane corso deoarece are un temperament foarte echilibrat e superb ca si mutrita happycand e catelus e foarte dragut si cand e mare e la fel de frumos.