| JockerStoica a întrebat:

Ce ati alege dintre AMSTAFF si PITBULL? mentionez ca stau la bloc dar am timp de el. Care dintre Amstaff Si Pitbull este mai bun la viteza? Care are energie mai multa? Care e mai bun de paza? Care are mai multa forta si sa fie si puternic? Care e mai compact, mai robust? Care e mai jucaus? FUNDA!

Si inca ceva mai vreau sa imi ziceti ce pareri aveti despre Canisa Royal Pet si Canisa Premium.

6 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Amstaff e mai dragut, pitbull mai fioros.in rest la fel.

| cavalerul11 a răspuns:

Pitbull e bun la viteza ca plus cand faci alergaturi in parc il iei cu tine plus e si un foarte bun pazitor eu recomand 60% pitbulul

| KINGPDA a răspuns:

Amstaff este mai docil si mai supus, energie au la fel, agilitate la fel, pitbulul alerga mai repede ca amsfaul. cu maxim 2, 3 km pe ora, se distanteaza greu de amstaff. Eu am si amstaff si pitbull cu pedigre. si sunt specialist

| uriaking123 a răspuns:

Eu 1 am amstaf si din cate stiu eu un pitbul la nu stiu ce anume farsta o ia razna, depinde de multe chesti. amstaful este foarte jucausi dar. si bun pazitor daca misca cv el e a colo si latra... alegerea e a ta

| MIhAIKooL a răspuns:

Eu iti recomand Pit bull, e foarte puternic si de asemenea jucaus

| lsdnvm a răspuns:

Simplu : ambii sunt rase de caini agresivi deci trebuie sa ai grija...cat despre ce as alege eu. Cred ca un amstaff, si despre intrebarile gen " care este mai bun la viteza" si etc nu iti poate raspunde nimeni deoarece sunt 2 rase diferite.