Întrebare recomandată | JockerStoica a întrebat:

Ce Dovedeste puritatea unei rase de caine?
Adica dupa ce act iti dai seama ca e rasa pura?
FUNDA!

6 răspunsuri:
| monia a răspuns:

Actul acela se numeste Pedigree. Cainii de rasa pura au acest act. In act scrie parintii, din ce rasa sunt si mai multe informatii despre rasa cainelui.

| Ashadow a răspuns:

Dupa pedigree.Doar cainii de rasa pura au pedigree

| Mihaela1964 a răspuns:

Sunt standarde internationale privind puritatea raselor cu date stabilite clar,privind coloritul parului,masuratori diferite in functie de sexul cainelui, pozitia urechilor, a cozii, temperamentul cainelui, etc.

| viotedy a răspuns:

Acel pedigree, un fel de act de nastere a catelului, dar pentru cunoscatori se pot observa defecte si la unii cu pedigree, sau sa respecte standardul rasei unul fara.

| B343 a răspuns:

Http://www.google.com/......tp?/imgres asta e un pedigree

| Patricia13BlackCat a răspuns:

Nu latra la cainii obisnuiti