| popescu_9120 a întrebat:

Ce mancare sa ii dau unui catel de 4 saptamani?
Dau fundita. Multumesc

Răspuns Câştigător
| hotza a răspuns:

-orez cu zeama de pui dar nu prea mult ca il constipi
-supe cu miez de paine inmuiat
-crochetele cu pernute umplute de preferat cele de pisica ca's mai mici deci usor de rontait

nu-l invata prea mofturos la mancare ca vei avea de tras cu el

9 răspunsuri:
| Sabiina a răspuns:

Depinde. Daca poate sa roada, poti sa-i dai granule. Daca nu inca, niste carnita fiarta bine, frageda, cartofi fierti intr-o cantitate mica. Poti sa-i dai jumatate de crendwusti[sau cum se scrie]. Poti sa-i dai cam orice insa in cantitati mici. Sa ai grija de el, sa creasca mare si frumos.happy Bafta!:*

| Sabiina a răspuns:

A si, daca ii dai lapte, nu ii da mult ca face diaree. Un castronel mic o data la 2 zile e suficient. Mai ales ca e asa micut.happy

| Kiddzutsa a răspuns:

- Laptic, laptic rece sau calduts.
- Suna ciudat, dar eu ii dadeam cartofi prajiti mestecati cand era mic:-ss.
- Eu zic ca laptele e pe primul pas pana mai creste. thinking
Fundita?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim007_7697 a răspuns:

Laptele e cel mai bon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lapte?> big grin

| Lightose a răspuns:

Asa micut? Cred ca e tare dragut :X
El ar avea nevoie de mamica lui inca o saptamana sau doua dar...asta e! Un catelus de varsta lui trebuie sa aiba o masa de lapte la 2 zile! Sa nu uiti ca un catelus mananca de 3-4 ori pe zi! Celelalte mese trebuie sa fie ca pentru un catelus normal sa se obisnuiasaca!
De la 2 luni trebuie sa incerci sa ii dai lapte doar o data pe saptamana iar de la 3 luni incearca sa ii scoti laptele din meniu!
Sper ca te-am ajutat!
O zi buna!

| anonym000000 a răspuns:

Poti sa ii dai si lapte. sau incearca daca mananca sunt in magazine de animale mancare pentru catei, sub 1 an happy bobite mici. special pentru cateii sub 1 an :d incearca si daca vezi ca mananca. continua sa ii dai big grin

| RadaCv9 a răspuns:

Ii cumperi Peigree
Numai Bine